Şehir Günlükleri 1 – Künefe Aşkına

Aylardan Nisan Mevsimlerden İlkbahar. Eskişehir’den bildiriyorum. Hava müthiş. İnsan doğaya karışıp çimlerde yuvarlanmak, güneşin gözeneklerini doldurup tüm vücudunu sarmasını istiyor. Bugün ben de attım kendimi güzel havanın kollarına. İnanılmaz bir tavsiye ile de buradayım. Sıkı durun müthiş bir künefeci keşfettim.

Şehriyar Künefe

Müthiş bir mekan. Abartmıyorum. Hem tatlıları hem de mekanın içi saatlerce vakit geçirilesi. Öyle bilip, tavsiye üzerin falan gitmedik. Rastgele önünden geçiyorken canımız da tatlı çekmişken aa güzelmiş burası denesek mi dedik girdik içeri. Mekanın iç tasarımı harika. Fotoğraf çekinmelere doyamadık. Fotoğrafta istediğin kadar kötü çık içerideki aydınlatma zaten mükemmel kılıyor. Dekorasyon ise fevkaladenin fevki. Hani utanmasam koltuklara uzanıp poz verecektim.

Yeni açılmış bir yer olduğunu düşünüyorum. Çalışanlarla çok sohbetimiz olmadı. Sadece mekanı daha önce hiç görmemiş ve duymamıştım. Ayrıca içerisi çok kalabalık da değildi. Bizim dışımızda iki-üç kişi daha vardı. Daha çok müşteriyi hak ediyor bence. Çalışanlar demişken müşterilerle ilgilenmek ilk sırada onu anladık. Sıkmadan, boğmadan siparişimiz konusunda yardımcı olup yerlerine çekildiler.

Siparişlere gelince biz menüdeki ilk künefe olan fıstıkzadeyi seçtik. Sanırım adı böyleydi. Menünün fotoğrafını çekmediğime pişmanım. Kendimi ve künefeyi çekmekten aklıma gelmedi diyelim. 🙂 Fıstıkzade ise tek kelime ile ENFES! Üstündeki Antep fıstıkları ile gönlümü başta çaldı zaten. Biz 2 kişilik istedik. Yine de çok geldi. Ne de olsa şerbetli bir tatlı, ağır geldi. Ayrıca künefenin yanında tadı bastırması için süt, çerez tabağı ve meyve tabağı da vardı. Masayı donattılar yani kısacası. Hem gözüm hem midem bayram etti. 🙂

Fiyata gelirsek hem sunum hem mekan hem de tat bakımından az bile olabilir. 2 kişilik künefe ve yanında gelen diğer tabaklar ile toplam 35 tl ödedik. Menüde yer alan diğer tatlıların fiyatları da hemen hemen bu şekilde.

Künefenin yanında kaymak da istedik. Ancak tavsiye ettiğim diğer bir lezzeti kaymak değil dondurması. İçeride oturup bir şeyler yemeye vaktiniz yoksa en azından kapının önünde stantta satılan dondurmasını deneyin. Ben başta istememiştim dondurma ama kaymağın yanında tadına bakalım diye bir top koymuşlar. İyi de etmişler. 🙂

Mekan her şeyi ile gönlümü kazandı bile. İnstagrama çekindiğim bazı fotoğrafları attım. Neresi burası soruları gelmeye başladı da. Umarım hem lezzetini hem nezaketini bozmayan, aynı çizgide devam edip isim yapan ve uzun süre var olan bir mekan olur.

Adres: İstiklal, Adalar Sk. 11/A, 26060 Odunpazarı/Eskişehir

IMG-20180422-WA0012

Not: Bu yazıda diğer yazılarımda da olduğu gibi reklam ve benzeri öğeler yoktur. (Olursa zaten ilk size söyleyeceğim söz!) Beğendiğim bir yeri kendi düşüncelerim ile anlattım. Ne de olsa güzellikler paylaşarak çoğalır. 🙂

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s