Olaylı Mersu Maceramız

29 Nisan Pazar günü Mersu’ya gitme planı yaptık. İlk defa gideceğimiz için yerimizi bir gün önceden ayırttık. Tavsiye üzerine gittiğimizden ve nasıl bir mekan olduğunu bilmediğimizden kalabalık olabileceğini düşündük.

9 kişi Pazar sabahı yola çıktık. Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik. Bozüyük’ü geçip Mersu Alabalık tesislerine vardık. Eskişehir’e çok uzak değil. Bozüyük yolundaki köfteci Yusuf’u biraz geçtikten sonra sol tarafta tabelasını göreceksiniz zaten. Gittiğimizde çok kalabalık değildi. Bize ayırdıkları yere sığmayacağımızı düşündük ve başka bir masaya geçtik. Yani fazlasıyla boş masa vardı. Mekan da yeterince büyük zaten.

Başladık kahvaltılıkların gelmesini beklemeye. Saat 11.00. Açız. Alışkın değiliz bu kadar geç kahvaltı yapmaya. Ekibimin hepsi iş arkadaşlarım ve biz 9 olunca masa başına geçiyoruz. Neyse ki kahvaltı masasına servis başladı. Önce soğuklar geldi. İşte peynirler, zeytinler, domates, salatalık, bal kaymak, reçel vs. Sonra da sıcaklar geldi yumurta, peynir eritmesi, menemen vs. Gel gelelim biz 9 kişiyiz ancak gelen kahvaltılıklar 2 kişilikti. Doymadık. 😦 Çalışanlardan bir ikisini zor yakalayıp söyledik başka gelecek mi bir şeyler diye. Çünkü rezervasyon yaptırırken bize telefonda servis açılır bittikçe ilave yapılır denilmişti. Yalnız beyefendi isterseniz ayrı bir servis daha açarız dedi. ( Tabi parasıyla. ) İşin özü hiç birimiz parasında değildik. Sen benim karnımı doyuracak kadar malzeme getir sonra canımı ye. Ancak serviste gerçekten 9 kişilik hiçbir şey yoktu. Neyse başladık belki gelir bir şeyler diye beklemeye. Sonra ne oldu derseniz? Bir küçük tabak bal kaymak getirdiler. Bizim sinirler tavan tabi. En sonunda Celal, çalışan beyefendiyi çağırdı ve sizce bu masada 9 kişilik kahvaltı var mı dedi? Ohh içimin yağları eridi. 🙂 Adamın dediği ise 2 kişi de olsa 3 kişi de olsa 10 kişi de olsa bu kahvaltı gelecek. Nasıl olur? Kişi başı para alıyorsunuz ama getirdiğiniz kahvaltıda bir şey yok. Neyse biraz çirkeflikle yine biraz soğuk biraz sıcak servis daha yaptılar. Yalnız bu gerginlik arasında bile keyfimiz yerindeydi. Şakacıklar havada uçuştu. Doymuyor bu masa alın bunları buradan diye kovacaklar bizi kesin dedik 🙂

IMG_2554

IMG_2571

Çok şükür doyduk ve masadan kalktık. Kişi başı 30 tl ödedik kahvaltı için. Sonrasında biraz etrafı turlayıp fotoğraf çektik. Mekanın önünde de suda vakit geçirebilmeniz için botlar bulunuyor. Sırayla ekipçe ona bindik. Yarım saati 10 tl. Turladığın alan küçük zaten. Vakit yetiyor da artıyor bile. Ancak bu etkinlikte biraz olaylı geçti. Çalışan bir beyefendi yarım saati 10 tl kişi sayısı fark etmiyor dedi. Biz de bu laf üzerine 3’er 3’er binerek toplam yarım saati doldurduk. Ancak hepimiz gezdik ve kenarda banka oturmak için çekildik ki ayrı bir şook! Başka bir adam bir 10 tl daha istiyor. Niyeymiş efenim farklı iki ekip binmişiz. Yok artık dedik. Verdik 10 liramızı ve mekandan ayrıldık.

IMG_2602

Sözün özü hani bazı mekanlar vardır ve bazı kuralları vardır. Bi kere her şeyin fiyatı bellidir ve asıl önemli olan müşteri memnuniyetidir. Burada gördüğümüz ise tam tersiydi. Nasılsa buraya kadar gelmişler. E karınlarını doyurup eğlenecekler yolabildiğimiz kadar yolalım. Oldu kardeşim. Sonra Pazar sabahı masaların öyle boş kalır tabi.

Mersu maceramız da bu 4 saatten sonra sona eriyor ve dönüş yoluna koyuluyoruz.

Bir daha gider miyiz? Hayır, çünkü hevesimizi aldık geldik. Tavsiye eder miyim? Kahvaltı için kesinlikle hayır! Ancak balığını ve diğer yemeklerini bilmem. Balığı çok lezzetli olur diyorlar. Mekan gerçekten güzel, yeşillik, su kenarı, huzurlu… Giderseniz akşam yemeğine gitmenizi öneririm.  Başka bir gezide görüşmek dileğiyle…

Keyifli gezileriniz olsun!

Mersu Adres: Bozüyük – Bursa Karayolu 8. Km. Mersu Alabalık Tesisleri, 11300 Saraycık Köyü/Bozüyük/Bilecik

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s