Hakkımda

IMG_4525

Merhaba, Ben Dilek.

Eskişehir doğumlu 90’lar çocuğuyum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi PR&AD mezunuyum. Hayalimde pek çok meslek oldu küçüklükten itibaren. Pek çoğu çevrenin dayatmalarına bağlı olarak oluştu. Şimdi ne istiyorsun peki? diye sorarsınız.. Yaşamak istiyorum insanca. Tabi günümüz şartlarında çalışmadan yaşamak bir ütopya ancak bu hayatta mesleğimin beni tanımlamasından hoşlanmıyorum daha çok düşüncelerimle anılmayı tercih ediyorum.

Seyahat etmeye bayılıyorum. Sanırım bu deneyimin tadını almış olanlar anlatmaya kelimelerin yetmediğini biliyordur. Seyahat maceralarım üniversite öğrencisi olduğum zamanlarda başladı. Erasmus programı sayesinde Avrupa’da 10’dan fazla ülkeyi, 20’den fazla şehri gezdim ve bir kaçında da yaşama fırsatını yakaladım.

Sonrasında da devamı kendiliğinden geldi zaten. Keşif yapma arzusu her fırsat bulduğumda gezme kararını aldırdı bana.

Uzun zamandır bir blog açma fikri vardı kafamda. Ve bir gün Erasmus anılarımla başladım yaşadıklarımı anlatmaya. Bu harika gezegeni keşfetmek, yeni güzel insanlarla tanışmak, yeni dilleri, kültürleri öğrenmek ve bu tecrübelerimi sizlerle paylaşmak en büyük hobim oldu hayatımda.

Fotoğraf çekmek ise gezilerimle birlikte bir tutkuya dönüştü. Bu sebeple minik fotoğraf makinem, instax makinem ve telefonum olmazsa olmazlarım oldu.

Eşyalara çok anlam yüklemem bazı manevi değerleri olanlar hariç. Ucuz ama bir o kadar değerli bir kemanım var. Arada bir annemin deyimiyle tıngırdatırım. Gezdiğim yerlerden aldığım magnet koleksiyonum vardır. Bir gün bir odamın duvarlarını onlarla ve kocaman bir dünya haritasıyla donatmak hayallerim arasında.

Aylardan Ekimi mevsimlerden sonbaharı severim. Müziksiz ve kitapsız bir gün düşünemem. Bir de mor olan her şey güzel görünür bana.

Blogumda gezi notlarımı, muhteşem seyahat noktalarını, ucuza nasıl seyahat edebileceğiniz hakkında ipuçlarını ve günlük hayata dair hikayelerimi, düşüncelerimi tabi ki fotoğraflarımı da bulabilirsiniz.

Reklam, Sponsorluk, İletişim, Soru ve Tavsiyeleriniz için buradan iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiyle Kalın!

Dilek ❤

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s